Dobra passa trwa !!! Trzecie zwycięstwo na naszym koncie 👊💪👍
Pokonujemy AZS AWF Biała Podlaska 31 : 25
W MECZU DWÓCH NIEPOKONANYCH DO TEJ PORY DRUŻYN – LEPSZA ANILANA 😃👏👍
Anilana Łódź – AZS AWF Biała Podlaska 31-25 (17-11)
Anilana – E.Pisarkiewicz, D.Chmurski – M.Kamiński, J.Winiarski 1, S.Krajewski 8, M.Wypych 3, J.Stolarski 1, A.Doniecki 3, K.Katusza 2, T.Wawrzyniak 3, W.Dębowski, D.Strzebiecki 1, A.Kucharski 3, B.Pawlak 3, D.Wawrzyniak 3
TRENERZY : M.Matyjasik i A.Jędraszczyk
AZS AWF – Ł.Adamiuk, K.Kozłowski, K.Ostrowski – N.Maksymczuk 6, L.Łazarczyk, J.Polok 10, P.Urbaniak 3, B.Mazur, M.Bekisz 6, M.Banaś, Ł.Kandora, P.Darafeyeu
TRENER : D.Tsikhan
Kary: Anilana 16 min – AZS AWF 10 min
Czerwona kartka – J.Winiarski(Anilana) za atak na twarz w 47 min.
Goście stawili się w Łodzi w zaledwie 12 osobowym składzie (3 bramkarzy i 9 zawodników w polu), więc ich szanse na podtrzymanie miana zespołu niepokonanego w tabeli, nie były zbyt duże. Anilana od początku sezonu gra efektowny handball i chciała zrobić wszystko, by punkty pozostały w naszej hali.
Po bramkach Tomasza Wawrzyniaka i Bartosza Pawlaka, gospodarze obejmują prowadzenie 2-0 w 4 minucie. W początkowej fazie spotkania na bramki gospodarzy, odpowiada przede wszystkim Norbert Maksymczuk i to po jego 3 bramce w meczu, tablica świetlna pokazuje wynik 7-4 dla miejscowych. Przewaga 3-4 bramek utrzymuje się przez następne minuty i od 19 minuty po bramce Damiana Wawrzyniaka(12-7) zaczyna się zarysowywać jeszcze większa dominacja łodzian. Gości wielokrotnie w I połowie ratuje ich bramkarz – Łukasz Adamiuk i gdyby nie jego interwencje to już po pierwszej połowie, mogliby zapomnieć o odrobieniu strat. Do przerwy spotkanie kończy się rezultatem 17-11.
W przerwie meczu mamy miłą uroczystość, młodzieżowa drużyna naszego klubu z rocznika 2005 dostaje medale i puchar za zdobycie tytułu mistrza woj.łódzkiego w kategorii młodzika w sezonie 2019/20.
Początek drugiej połowy to lepsza gra akademików, którzy potrafią zniwelować prowadzenie gospodarzy do 2-bramek przewagi (19-17 w 38 min). Na więcej nie pozwala im jednak bramkarz Damian Chmurski, za chwilę popisuje się podwójną obroną i w 47 min. wychodzi zwycięsko z pojedynku z Jakubem Polokiem z linii 7 metrów. Gospodarze zaczynają odjeżdżać z wynikiem i ich zwycięstwo nie jest już zagrożone.
Wśród zawodników Anilany najlepsze wrażenie sprawiają Damian Chmurski, Tomasz Wawrzyniak, Szymon Krajewski i Michał Wypych, to spośród tej czwórki zawodników, kibice naszego klubu będą mogli wybierać zawodnika meczu. Wśród gości, dobra postawa kwartetu zawodników ( Łukasz Adamiuk, Norbert Maksymczuk, Jakub Polok i Michał Bekisz ) to było za mało na wyrównany zespół gospodarzy. Dłuższa ławka rezerwowych, jakość zmienników to były główne powody zwycięstwa miejscowych. Za tydzień, drużyna Anilany, uda się na wyjazdowy mecz z Mazurem Sierpc i trzeba pamiętać, że drużyna Mazura u siebie to bardzo wymagający rywal.
Wyniki 4 kolejki:
Anilana Łódź – AZS AWF Biała Podlaska 31-25
MKS Wieluń – Orlen Wisła II Płock nie odbył się z powodu COVID 19
AZS UW Warszawa – Jurand Ciechanów 40-32
SMS ZPRP Płock – Azoty II Puławy 25-28
KPR Legionowo – KS Uniwersytet Radom mecz 11.X.