Krótka historia UKS „Anilana"

Uczniowski Klub Sportowy „Anilana" powstał w kwietniu 2001 roku  w Zespole Szkół Elektronicznych w Łodzi. Początkowo przyjął nazwę „Elektronik" - nawiązując do specjalizacji szkoły. Od początku był klubem szkolącym piłkarzy ręcznych, uczniów szkoły. Współpracował ściśle z Młodzieżowym Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej „Anilana", który był dzierżawcą hali sportowej przy ul. Sobolowej 1 w Łodzi. Dzięki wspólnej inicjatywie MSPR „Anilana" i UKS „Elektronik" w Zespole Szkół Elektronicznych powołano liceum ogólnokształcące a w nim klasy sportowe piłki ręcznej mężczyzn. Ze względu na duży tygodniowy wymiar godzin lekcyjnych w technikum nie było możliwości powołania takich klas. W 2004 roku MSPR „Anilana" zakończyło działalność ze względu na zapaść finansową.
Dzięki staraniom działaczy klubu władze miasta wydzierżawiły halę sportową „Anilana" (tradycyjna nazwa związana z pierwszym klubem) Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Elektronik".

Decyzją uchwały zarządu od 13 lutego 2008r. klub zmienia nazwę na UKS Anilana chcąc być bardziej rozpoznawalny oraz nawiązywac do sukcesów KS Anilana na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Uczniowski Klub Sportowy ANILANA jest spadkobiercą KS „Anilana" w szkoleniu piłkarzy ręcznych. W celu pozyskania środków na funkcjonowanie klubu prowadzi działalność gospodarczą w zakresie: reklam, wynajmu obiektu, wynajmu pokoi gościnnych i organizacji imprez sportowych. Dochody z działalności przeznaczamy na szkolenie dzieci i młodzieży (8 drużyn w różnych kategoriach wiekowych) oraz udział w zawodach sportowych. Obecnie szkoleniem objętych jest w naszym Klubie blisko 300 chłopców.