• Slajd 1
  • Slajd 3

Kolejna porażka na koncie szczypiornistów Anilany. Przebieg meczu z Olimpią Medex Piekary Śląskie przypominał starcie z KSSPR Końskie, znów przez blisko 50 minut byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla rywali ale w końcówce górę wzięło doświadczenie ekipy gości.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Anilany 2:0, ale już w ósmej minucie gości na prowadzenie 3:2 wyprowadził Arkadiusz Kowalski, kat łódzkiej ekipy, który w sobotę rzucił aż 12 bramek. Po kwadransie piekarzanie prowadzili już 9:6. Zryw Anilany w końcówce pierwszej odsłony sprawił jednak, że do szatni drużyny schodziły przy wyniku remisowym 13:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Po 10 minutach wygrywali już 17:13 i wydawało się, że ostatecznie "złamali" naszą ekipę. Nic z tego. Ambitni łodzianie już w 42 minucie złapali kontakt doprowadzając do stanu 16:17. W 48 minucie na 20:21 trafił Damian Wawrzyniak, a za chwilę doświadczony Arkadiusz Miszka zmarnował rzut karny dla gości. Wydawało się, że nareszcie dopadniemy piekarzan. Niestety w końcówce zdobywanie bramek szło łódzkiej ekipie jak po grudzie. Goście zaś odjeżdżali. W 53 minucie było już 25:21 dla Olimpii. Gwoździem do trumny był zmarnowany przez Kamila Witkowskiego rzut karny, co prawda chwilę później gola na 22:25 rzucił Szymon Krajewski, ale goście nie pozwolili sobie na roztrwonienie przewagi po raz trzeci w tym meczu i dowieźli wygraną 26:23 do końca.

Politechnika Anilana Łódź - Olimpia Medex Piekary Śląskie 23:26 (13:13) Anilana: Antosik, Oklejak - Krajewski 7 (3/4), Witkowski 6 (1/3), Strzebiecki 4, Wawrzyniak 2 (0/1), Bara 1, Kucharski 1, Winiarski 1, Pawlak 1, Rutkowski, Wojciechowski, Przybylski Karne: 4/8 Kary: 10 minut (Krajewski, Rutkowski, Strzebiecki, Kucharski, Witkowski)