UKS ANILANA ŁÓDŹ najlepszym klubem szkolącym młodzież w POLSCE.

W dorocznym raporcie opublikowanym i przygotowanym przez Ministerstwo Sportu / Instytut Sportu , UKS Anilana Łódź zdobył największą ilość punktów i uplasował się na I miejscu w Piłce Ręcznej Mężczyzn . W 2017 roku wyprzedziliśmy takie kluby jak Wisłę Płock , Vive Kielce , Wybrzeże Gdańsk , Śląsk Wrocław , Miedź Legnice . Punkty zdobywało w 2017 roku 85 klubów .

Zespół Sportu Młodzieżowego funkcjonuje w ramach struktur organizacyjnych Instytutu Sportu w Warszawie, który jest instytutem badawczym, wyspecjalizowanym w prowadzeniu badań na rzecz sportu i utrzymującym długoletnią współpracę z wieloma polskimi związkami sportowymi m. in. w zakresie przygotowania zawodników do udziału we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Instytut Sportu współpracuje także z Ministerstwem Sportu i Turystyki w zakresie realizacji wielu zadań, w tym także Programu Szkolenia Młodzieży Uzdolnionej Sportowo (od 2009 r. prowadzi dla Ministerstwa Sportu i Turystyki zadanie dotyczące identyfikacji talentów sportowych) oraz projektów o charakterze naukowo-wdrożeniowym. Instytut Sportu zatrudnia kadrę naukowo-badawczą, doświadczonych trenerów o wysokich kwalifikacjach zawodowych i szkoleniowych oraz pracowników działu administracyjno-księgowego, wyspecjalizowanych w planowaniu, realizowaniu i rozliczaniu zadań ze środków publicznych. Kwalifikacje pracowników Instytutu Sportu dają gwarancję właściwej realizacji tego typu zadań.

Ranking ma duże znaczenie w przyznawaniu środków na szkolenie młodzieży przez lokalne samorządy .

rankuksanilana