• Slajd 1
  • Slajd 3

Po miesięcznej przerwie nasi seniorzy wrócili do zmagań w grupie B I ligi. Zrobili to w wielkim stylu przywożąc bezcenne 3 punkty po bitwie w Zawierciu.

Miejscowy Viret to jeden z naszych rywali w walce o utrzymanie. I dlatego sobotni pojedynek był niezwykle nerwowy w wykonaniu obu ekip. Przez 3 kwadranse żadna z drużyn nie potrafiła zbudować spokojnej przewagi. Pierwsza połowa to wymiana ciosów. Pierwsze dziesięć minut to gra bramka za bramkę. Dopiero po trafieniu Mikołaja Misiaka w 10 minucie gospodarze odpowiedzieli serią 3 bramek (9:7). Ich inicjatywa nie trwała długo. Po dwa gole rzucili Damian Wawrzyniak i Bartosz Pawlak i w 17 minucie to Anilana wygrywała 11:9. Kolejne minuty to znów 3 gole gospodarzy, potem trzybramkowa odpowiedź Anilany, i znów trzy kolejne bramki zawiercian. W efekcie utrzymywał się remisowy rezultat. W 29 minucie trafił Adrian Kucharski zapewniając nam minimalną wygraną w pierwszej odsłonie w stosunku 18:17.
Druga połowa to popis bramkarzy i defensyw obu ekip ze wskazaniem na naszą. Zaczęło się niedobrze, bo po ośmiu minutach i trzech kolejnych golach gospodarze wygrywali już 20:18. Dopiero w 41 minucie grający kapitalny mecz Szymon Krajewski rzucił pierwszego gola dla Anilany po przerwie. Coś drgnęło w grze łódzkiej ekipy. Wspaniale między słupkami spisywał się Kacper Antosik, z trudem, ale jednak udawało się kończyć akcje bramkami. W rezultacie w 49 minucie prowadziliśmy 25:22. W 54 minucie gospodarze mieli szansę dojść naszą ekipę na dwa trafienia, ale rzut karny i dobitkę obronił Mateusz Oklejak. Za chwilę swoją siódmą bramkę po przerwie (z 9-ciu rzuconych przez cały zespół) rzucił Szymon Krajewski i dał nam bezpieczne prowadzenie 27:23. Mimo dramatycznego pościgu gospodarze nie byli w stanie zniwelować strat i polegli z naszą ekipą 25:27.
Wygrana pozwoliła nam odskoczyć od strefy spadkowej już na 8 punktów i jednocześnie zbliżyć się do czołówki na zaledwie 3 oczka. Oby tak dalej! Szansa na kolejne punkty już w sobotę, gdy Anilana podejmie we własnej hali ostatni w tabeli ASPR Zawadzkie.
Viret CMC Zawiercie - Politechnika Anilana Łódź 25:27 (17:18) Anilana: Antosik, Oklejak - Krajewski 9 (3/3), Kucharski 4, Pawlak 4, Wawrzyniak 3, Misiak 2, Witkowski 2, Winiarski 1, Katusza 1, Jankowski 1, Przybylski, Bara, Wojciechowski, Strzebiecki. Karne: 3/3 Kary: 6 minut (Katusza x2, Bara)