PEWNE ZWYCIĘSTWO NAD BENIAMINKIEM, UDANY START SEZONU 😀👊💪🤾‍♂️
UKS Anilana Łódź – KS Uniwersytet Radom 36-28 (18-13)
Anilana – Pisarkiewicz, Chmurski – Kamiński 7, Czech 1, Winiarski 2, Krajewski 7, Stolarski 5,
Doniecki 1, Katusza 2, Wawrzyniak. T 4, Trzeciak, Strzebiecki, Kucharski, Pawlak,
Wawrzyniak.D 6, Wypych 1.
TRENERZY : Michał Matyjasik i Adam Jędraszczyk
KS Uniwersytet – Markowski, Baran – Kordos 1, Wasik 1, Kiraga 1, Sikora 2, Radwański 3,
Misalski 1, Maszczyński, Stanik, Pawelec 1, Gruszczyński 7, Kwiecień,
Kubajka 7, Banaczek 4.
TRENER : Karol Drabik
Ponad pół roku (ze względu na COVID 19), musieli czekać kibice naszego klubu, na możliwość obejrzenia na żywo piłkarzy ręcznych Anilany Łódź we własnej hali.
Po udanej inauguracji sezonu w Puławach (wygrana 39-25), w 2 kolejce rywalem był beniaminek, zespół KS Uniwersytet Radom. Faworytem przed meczem był zespół gospodarzy, a gdy okazało się, że w zespole gości nie zagra Piotr Rojek, to szanse miejscowych jeszcze wzrosły.
Rozpoczyna mecz zespół Anilany i w pierwszej akcji rzut karny wywalczył Tomasz Wawrzyniak, a próbę nerwów z bramkarzem gości wygrywa Szymon Krajewski. Za chwilę wprawdzie wyrówna Marek Kubajka, ale po szybkim środku dostanie karę 2 min. za faul na Damianie Wawrzyniaku. Kolejny gol Szymona z karnego i 2-1. Goście grając w osłabieniu, zaczynają popełniać błędy, a liczne ataki szybkie kończą Damian Wawrzyniak i Jan Stolarski. Po rzucie w 12 min. Kamila Katiuszy gospodarze osiągają 5-bramkowe prowadzenie (10-5), goście potrafią jeszcze zmniejszyć prowadzenie łodzian(12-10 w 21 min), ale widać, że zdobywanie bramek przychodzi gospodarzom z dużą łatwością. Grając szybko i efektownie zdobywają bramki z ataków szybkich, zaś w ataku pozycyjnym prym wiedzie Tomasz Wawrzyniak, efektownie asystując przy bramkach kolegów. W 27 min. ma miejsce akcja meczu, Jan Stolarski asystuje przy bramce Konrada Czecha, podając do niego za plecami. Ręce same składają się do oklasków, a trener gości zmuszony jest wziąć czas dla drużyny. Do przerwy 18-13.
W drugiej połowie, na prawym skrzydle, pojawia się Marcel Kamiński i rzuca pierwsze trzy bramki dla swojego zespołu. Dalej inteligentnie grę prowadzi popularny Warzywo, asystuje, a gdy wymaga tego sytuacja zdobywa bramki. Lepiej zaczyna też funkcjonować obrona, kilka piłek odbija Damian Chmurski i w 48 min. po rzucie Jakuba Winiarskiego mamy już 30-22. Goście potrafią już tylko zniwelować prowadzenie Anilany do stanu 31-27. Ostatnie 7 min. spotkania, pada jednak łupem łodzian w stosunku 5-1 i ostatecznie gospodarze wygrywają ten mecz 36-28.
W porównaniu z zeszłym sezonem, widać przede wszystkim bardziej zbilansowany skład. Wprawdzie do superligowego Piotrkowianina odeszli Marcin Matyjasik i wypożyczony Piotr Jędraszczyk, ale doszedł Michał Wypych, który powinien być liderem defensywy. Podobać się może szybka gra zespołu, wykorzystanie szybkiego środka po straconej bramce i inteligentna gra środkowych (Tomasz Wawrzyniak i Bartosz Pawlak). Doświadczony Damian Chmurski i jeszcze niedawno junior, Eryk Pisarkiewicz, gwarantują odpowiednią jakość w bramce. Czekamy z niecierpliwością na kolejne mecze, a w ramach 3 kolejki, nasz zespół rozegra spotkanie w Płocku z rezerwami Orlen Wisły w sobotę, 3 października o godzinie 17.00.
WYNIKI 2 KOLEJKI I LIGI GRUPA C:
Mazur Sierpc – Orlen Wisła II Płock 32-26(17-11)
Anilana Łódź – KS Uniwersytet Radom 36-28(18-13)
MKS Wieluń – Azoty II Puławy 40-21(15-12)
KPR Legionowo – Jurand Ciechanów 35-27(19-18)
SMS ZPRP Płock – AZS UW Warszawa 26-30(9-18)
Pauzuje: AZS AWF Biała Podlaska